Dostawa lub zakupy w Polsce

Siema Hueligani!
Czy wiadomo komuś o innej formie zakupu niż zamówienie na stronie i dostawa przez UPS? Już nie pierwszy raz mam złe doświadczenia z tą firmą i po prostu nie mogę odebrać paczki. Czy może istnieje jakiś sklep stacjonarny na terenie Polski gdzie można by kupić Huela czy to osobiście czy wysyłkowo ale nie za pośrednictwem kuriera?
Pozdrawiam,
Mateusz

Cześć, czołem!

Jedynym oficjalnym kanałem dystrybucji Huel w Polsce jest nasza oficjalna strona, pl.huel.com. Działamy tylko online, na chwilę obecną nie ma możliwości zakupu Huel stacjonarnie.

Powiedz proszę jaki problem występuje z paczkami doręczanymi przez UPS? Czy wysyłka bezpośrednio do wybranego punktu odbioru paczek lub na adres Twojego miejsca pracy ułatwiłaby Ci życie? :blush:

Hej!

Firmy kurierskie z reguły są dość mało elastyczne, a przez dziwny zbieg okoliczności tym razem było nawet gorzej. W skrócie: w dniu doreczenia kurier mnie nie zastał, i tego samego dnia popołudniu paczka była już nadana z powrotem do Niemiec. Ale to nic, skontaktowałem się z Tobiasem z supportu, w drodze wyjątku zaoferował wysyłkę do AccessPointu i o to też go poprosiłem. Teraz czekam na paczkę.

Odbiór w miejscu pracy na razie nie wchodzi w grę, jestem tu jeszcze świeżakiem, ale myślę że następne zamówienie będzie już do miejsca pracy i nie powinno być problemu.

Pozdrawiam!
Mateusz

@MartaOfficialHuel cześć, mam pytanie dotyczące proszku v.3. Na 18 grudnia mam zaplanowaną kolejną wysyłkę opcji bezglutenowej. Czy automatycznie zostanie wysłana wersja 3, która debiutuje 17 grudnia, czy lepiej bym przesunął wysyłkę np. na 30 grudnia a po ukazaniu się v.3 zmienił zamówienie?
Dzięki i pozdro ze słonecznej stolicy!
Michał

Cześć, czołem @b0ch3n! Witamy na forum :smile:

Jeśli Twoja subskrypcja ma się odnowić już po debiucie najnowszej wersji Huel, to zostanie automatycznie ona zaktualizowana o nowy produkt (i nową cenę) Huel Powder v3.0. Nasi Hueligani-subskrybenci nie muszą podejmować żadnych czynności - nasz system automatycznie podmieni wszystkie subskrypcje Powder v2.3 na Powder v3.0.

Czy są dalsze pytania? :smiling_face_with_three_hearts:

Dzięki @MartaOfficialHuel za szybką odpowiedź :wink:

Nie mam więcej pytań. Choć nasuwają mi się dwa: czy masz chłopaka i skąd jesteś? xD

Cześć,
podepnę się do tematu - @MartaOfficialHuel czy mogę jakoś sprawdzić na ile paczek zostało rozbite moje zamówienie? Dostałam dziś 2 paczki (z 1 numerem), po otwarciu okazało się, że w środku są naklejki 1/3 i 2/3 i brakuje kilku produktów, które prawdopodobnie znalazły się w paczce 3/3. Kurier już nie odbiera, na stronie DHLa brakuje takich informacji.

A drugie pytanie - czy po 18 grudnia pojawi się opcja dodania do zamówienia nowej miarki?

Cześć @Natalia! Spieszę z pomocą :cowboy_hat_face:

Jak najbardziej możemy sprawdzić na ile paczek zostało rozbite dane zamówienie i przekazać Ci wszystkie linki trackingowe (jeśli jeszcze ich nie otrzymałaś od DHL). Nasmaruj do nas maila na info@huel.com i z miłą chęcią udzielimy wszelkich niezbędnych informacji!
Przepraszam za tę niedogodność - nie dość, że mamy gorący okres przedświąteczny który charakteryzuje się lekkim bałaganem w kwestiach kuriersko-doręczycielskich, to jeszcze chyba trafił nam się jakiś chochlik w systemie, który rozbija Wasze zamówienia na - czasami - zbyt dużą ilość paczek. W chwili obecnej ustalamy z naszym zespołem logistyki co i jak można tutaj zrobić lepiej.

Co do miarek - tak, od momentu premiery nowej miarki te stare zostaną nimi automatycznie podmienione :wink:

Hej,
problem się rozwiązał, dostałam dziś rano smsa o dostawie kolejnej paczki na poniedziałek :slight_smile:
Akurat w tej ostatniej paczce wylądowały nowe smaki, więc nie mogę się jej doczekać :wink:

Mnie by ułatwiła! Niestety nie widziałem takiej opcji.

W tym momencie nie możemy niestety zaoferować bezpośredniej wysyłki Huel do punktu odbioru, jednak nasi klienci są w stanie przekierować swoje przesyłki do wybranego punktu DPD za pomocą usługi Moja Paczka: https://mojapaczka.dpd.com.pl/login :slightly_smiling_face:

Chętnie bym to zrobił, ale niestety numer paczki otrzymałem SMS-em dopiero w dniu odbioru. Wcześniej nie miałem nawet nigdzie informacji (mylę się?), że to będzie DPD.

O DPD piszemy w zakładce Dostawa, a także link do śledzenia przesyłki zawarty w potwierdzeniu wysłania zamówienia wskazuje na tę oto firmę kurierską. Jeśli nie dotarłeś do tej wiadomości, być może nie jest ona zbyt czytelna - zastanowimy się więc, jak przekazać klientom w jak najbardziej przejrzysty sposób wszystkie niezbędne informacje na temat Huelowej przesyłki :wink:

Jako że nasze dostawy są błyskawiczne, a przesyłki wychodzą z magazynu wieczorem, by rano pędzić już do swoich odbiorców, nie możemy niestety sprawić, by SMS-y od DPD docierały do Was wcześniej, przepraszamy.

Jeśli przy kolejnej dostawie miałbyś jakikolwiek problem w przekierowaniu przesyłki do punktu odbioru, wyślij nam wiadomość na info@huel.com, a postaramy się jak najszybciej pomóc w tej kwestii!

Witam, jestem tu nowy i niestety już mam pierwszy problem z zamówieniem.
Na maila info@huel.com wysłałem szczegóły liczę na pozytywne zakończenie.
Pozdrawiam :slight_smile:

Hej Maćku!

Witaj wśród naszych Hueliganów!

Przykro mi słyszeć o Twoim problemie z zamówieniem :pensive:

Właśnie odpisaliśmy na Twoją wiadomość mailową - sprawdź więc proszę swoją skrzynkę i odpowiedz na nasze zapytanie, abyśmy mogli jak najszybciej rozwiązać tę niefortunną sytuację! :wink:

Bardzo dziękuje za szybką reakcje z Pani strony, mam nadzieje że zaistniała sytuacja szybko się rozwiąże.

Hej. Już druga przesyłka od was idzie do mnie z polskiego adresu. Nie myśleliście nad tym aby nawiązać współprace z firmą InPost? Moglibyście wtedy oferować przesyłkę kurierem do domu a jak ktoś by chciał to bez pośrednio do paczkomatu który mu odpowiada. Sam zamawiam rzeczy z różnych sklepów do paczkomatu którym mam obok pracy i gdy idę lub wracam z pracy to przy okazji odbieram paczuszkę. Sam InPost jest dość sprawną firmą i gdy sklep nada przesyłkę w dniu zamówienia to na drugi dzień jest u mnie.

Hej, hej!

Niestety z różnych względów nie mogliśmy podjąć współpracy z InPost, kiedy przeprowadzaliśmy się do polskiego magazynu. Rozumiemy, że opcja paczkomatów byłaby wygodna dla naszych klientów i wciąż o niej dyskutujemy; jednak nasze przesyłki, ze względu na swoje gabaryty, mogłyby się zwyczajnie nie mieścić do skrytek (lub nie znaleźć w nich miejsca). W tym momencie nie jesteśmy więc w stanie zapewnić innej dostawy, niż tej za pomocą kuriera, lub ewentualnego przekierowania przesyłki do punktu odbioru. Mamy jednak nadzieję, że kiedyś (kiedyś = wkrótce) uda nam się znaleźć wyjście z tej paczkomatowej niemocy! :slightly_smiling_face:

Rzeczywiście. Ale żeby to stwierdzić, trzeba poszukać w FAQ albo wpaść na to, że numer przesyłki jest specyficzny dla danej firmy kurierskiej. To nie jest w ogóle oczywiste. :slight_smile:

Byłbym rad, gdyby przesyłki do paczkomatów były możliwe. Odbierałem już większe gabaryty niż te Wasze, jestem zdziwiony, że to jest problem.

Postaramy się w takim razie jeszcze jaśniej informować o szczegółach dostawy :wink:

A o paczkomatach nie zapominamy i będziemy o nie walczyć :muscle: